Sanat camiası dendiğinde şöhretin pırıltısının yanı sıra stresli bir hayatı da beraberinde getirebilmektedir. Kişinin halkın gözü önünde olmasından dolayı halktan, hayran kitlesinden, magazin basınından gelen zaman zaman acımasız olabilen eleştiriler, performans gerektiren çalışmaların içinde bulunması ve zaman zaman üst performans göstermesi gerektiren işler, sahne, set çalışmaları vb. durumlar dolayısıyla kişide çeşitli baskılar oluşmaktadır. 

Tüm bu nedenlerden dolayı kişi yüksek motivasyona sahip olmalıdır. Bu motivasyon sağlanamadığında kişideki özgüven kaybı ile birlikte oluşan olumsuz psikolojik tablo haliyle sahneye, perdeye yansıyabilmektedir.

Tabi bu düşük motivasyonlu tablodan sadece sanatçı kişi nasibini almaz, beraber çalıştığı yönetmen diğer sanatçı dostları ve hatta set ekibi dahi nasibini alacaktır çünkü motivasyon düşüklüğü sonucu daha uzun çekimler daha uzun sahne tekrarları ve tüm bunların getirdiği maddi ve manevi yük.

Sonuç olarak bu tür negatif tablolarla karşılaşan sanatçıların sanat hayatlarının ne şekilde karardığını defalarca görmüşüzdür. Bunca emeğin sadece bir şeylerin farkında olamamaktan dolayı heba olması tüm samimiyetimle söylüyorum oldukça üzücü bir durum.

Bizim bu noktadaki çalışma şeklimiz.

Genelde menajerler bize ulaşıyor, ilk önce onlardan durumun tespitini iyice alırız ve kişinin karakteristik yapısını çalıştığı projeyi çok iyi bir şekilde dinleriz. Tüm bu görüşmenin sonucunda ortaya çıkan analizle birlikte sanatçı dostumuzla temasa geçerek tanışma seansımızı gerçekleştiririz. Bazı sanatçı dostlarımız profesyonel destek hususuna bir miktar ön yargılı, uzak davranmaktadır fakat bizim yaklaşımımız bir danışman danışan diyaloğundan daha ziyade iki dostun sohbeti şeklindedir.

Kendi adıma danışanlarımın yapılan seansları bu şekilde değerlendirmelerini özellikle isterim çünkü bunun dışında ortaya çıkan manzara çok suni, içe kapalı, sorularla açılım yaratmamız gereken noktalarda cevapsız soruların bol miktarda olduğu verimsiz bir çalışma olmaktadır.

Bu tablonun oluşmaması için kimi zaman setlerde kimi zaman sanatçının kendi mekânında kimi zaman da sahne arkasında ya da kişinin kendini huzurlu hissedeceği başka bir mekânda seanslar gerçekleştirmekteyiz ve bize göre bu şekilde olmasında hiçbir sakınca yok çünkü kişinin kendini rahat hissettiği ortam neresi ise orada bulunmak samimi sohbet ortamının doğmasında etkili olmaktadır. Hal böyle olduğunda da kişi daha rahat açılmakta, sorunlarını daha rahat dile getirebilmektedir. 

Genellikle bu tip manzaralarla çok seyrek karşılaşan bir insanım çünkü tanışma seansı ve akabinde gelen seansları ilk etapta karşımdaki kişinin şekillendirmesine müsaade ederim çünkü bu şekilde seansları bina etmek kişinin motivasyonunu düşürmeden daha uyumlu bir geçiş süreci sağlamaktadır.

Tabii biz sadece kişinin sanat hayatıyla ilgilenmiyoruz. Kişinin ilişkileri, yaşamı sorgulayışı, beklentileri, duygusal travmaları ve dahası konusunda da destek olmaya çalışmaktayız.

Sonuç olarak bizim temel amacımız kişinin hayat kalitesini yükseltmekle birlikte daha iyi bir motivasyonla hayata daha pozitif daha umutlu bir bakış açısıyla birlikte daha iyi bir performans kazandırmaktır.

Her zaman belirttiğimiz gibi karşılıklı uzlaşmayla yürüyen, samimi bir atmosferde geçen seanslar her zaman çok daha başarılı, kişiye çok daha verimliliği olan seanslar ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle bizim için önemli nokta ücretsiz olan tanışma seansıdır. Tanışma seansının akabinde zaten her iki taraf da beraberce neyi yapıp neyi yapamayacağına net bir şekilde karar verecektir.

Sağlıcakla kalın…

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com

Performans Çalışmalarımız

 Sporculara Danışmanlık

 Oyuncu Danışmanlığı

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!