Değişimin bu kadar güçlü olduğu bir yaşam içerisinde kişilerin değişime açık olmaları karakter yapılarının güçlenmesi, yeni karakteristik özellikler kazanmaları noktasında oldukça önemlidir. Kişisel dönüşüm konusu bizim hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir konu çünkü bilindiği gibi değişmeyen tek şey değişim ve bu değişime ayak uydurabilmek için kişilerin kişilik anlamında gelişime entegre olabilecek düzeyde dönüşüme açık olması kaçınılmaz bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır.

Kişisel dönüşüm konusu hap gibi alarak bir anda çözülebilecek bir konu değildir. Kişisel dönüşüm zaman ister emek ister çaba ister azim ister ve disiplin ister. Bunların her birini ayrı ayrı değerlendirerek kişilere mahsus bir yol haritasıyla ilerlemek çok daha kalıcı ve verimliliği olan çalışmalar ortaya çıkartacaktır. Bu nedenle kişisel dönüşüm konusu uzun vadeli bir yatırım olarak görülmelidir. 

Şunu da belirtmek gerekiyor ki kişisel dönüşüm buradaki okuduğunuz bir yazı ya da verilen ufak tefek ipuçları, üç başlıkta dönüşüm, beş soruda beceri, on başlıkta başarı yolculuğu gibi kısa vadeli balon anlatımlar ile ne yazık ki çözüme ulaşmaz.

Bu dönüşümü tahsis etmek istiyorsanız kendinize ve bize zaman ayırmalı, seanslarda yöneltilen soruları kendinize sorarak cevaplar aramalı, bulamadığınız yerde kopya istemeden yeni sorular üretmek için çaba göstererek ilerlemelisiniz. Aktardığım süreç hepimiz için devam etmektedir kişi her ne kadar uzmanlık sahibi olsa da değişim devam ediyor ve kişi bir uzman dahi olsa değişime ayak uydurmak için yukarıda belirttiğimiz çabayı göstermesi gerekiyor. 

Kişisel dönüşüm süreci bahsettiğim gibi zaman isteyen bir süreçtir ve bu süreçte beraber hareket ettiğimiz kişileri aileden biri olarak görmekteyim.

Yani seanslarımız bir danışan danışman ilişkisinden daha ziyade dostane bir sohbet kıvamında sürmektedir. Aksi takdirde didaktik, sürekli olarak karşınızdaki kişiye ne yapacağını söylediğimiz bir ast-üst ilişkisine döner ki böyle bir ilişki içerisinde herhangi bir danışanın da bulunmak isteyeceğini hiç zannetmiyorum.

Online veya karşılıklı tanışma seansımız akabinde beraberce ne yapabileceğimize karar veriyoruz.

Sağlıcakla kalın...

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com
 

Performans Çalışmalarımız

 Sporculara Danışmanlık

 Oyuncu Danışmanlığı

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!