Bu çalışmamızda her ne kadar tek taraflı başvuruları kabul etsek de en kısa zamanda partnerlerden her iki tarafı da seansa alabileceğimiz girişimlerde bulunarak ilerlemeyi çok daha sağlıklı görmekteyiz.

Her ilişki kendi içerisinde değerlendirilmesi gereken durumlar içermektedir ve her danışan ile şahsına, sahip olduğu ilişkiye özgü bir strateji geliştirmekteyiz. Biz bir satranç oyuncusuyuz ve doğru hamleleri bulmak bizim için oldukça önemli! En sağlıklı hamlelerin üzerinde istişare yapılarak, uzun soluklu zihinsel tasarruflar ile yapılabildiğini her vakit vurgulamaktayız. Aceleci, bir an önce sonuca gitme beklentisi ile verilen kararların beraberinde yanlış yaklaşımları, uygulamaları getirdiğini, gereksiz kaos ortamından başka bir şey getirmediğine defalarca şahit olmuşuzdur.

Bu nedenle danışanlarımızdan ricamız seanslara başlar başlamaz hemen bir değişimin olmasını beklememeleridir. Evet, her seansta bir yol haritası ortaya koyacağız ve bu yol haritası üzerine tavsiyelerimiz olacak fakat önemli olan o yolda gidecek kişinin karakteristik potansiyelidir ki bu potansiyeli partneri ile olan ilişki durumu oldukça etkilemektedir.  

Sevgili dostlar, “İlişkim yolunda gitmiyor!” şeklinde bir soruyu kendinize soruyorsanız şu noktayı kendinizde gözlemlemeniz tavsiye ederim. Soruyu bir saptama olarak mı kendinize soruyorsunuz yoksa bu soruyu sorduğunuz zaman içiniz acıyor mu?

Eğer içiniz acıyorsa, içinizde bir boşluk hissi oluşuyorsa tavsiyem bir an önce profesyonel bir destek almanızdır. Bu bizden olabilir başka birinden olabilir, hiç fark etmez fakat iş bu noktadaysa profesyonel bir destek her zaman size yol gösterici bir unsur olarak işe yarayacaktır.

Kendi adımıza bu çalışmamızda ilişkisinin yolunda gitmediği kişiyle seanslar yapmamızın yanı sıra ilişkinin iki taraflı bir yapısı olması nedeni ile diğer tarafı da zaman içerisinde seanslara dahil etmeye oldukça gayret göstermekteyiz. Şunu da belirtmek gerekir ki katılım sağlamasını rica ettiğimiz kişilerin nerede ise tamamı seanslara katılımcı olmayı kabul etmektedir. 

İlişki yolunda gitmiyorsa bizim bu noktadaki amacımız ilişkinizin yolunda gitmediği kişi ile partneri arasında bir çöp çatan görevi görmek tabii ki değil. Bizim amacımız kişinin ilişkisi noktasında kendi ve hatta partneri adına mümkün olan en sağlıklı kararları alabilecek psikolojik yapıya kavuşmasıdır. Bu noktada gerekli durumda her türlü artı desteği sağlamaktayız. 

Sonuç olarak, öncelikle ilişkiyi pozitif noktada değerlendirmeyi daha uygun görüyoruz çünkü bize başvuran kişi zaten negatif bir ruh yapısıyla bize geliyor. Dolayısıyla biz de onunla birlikte negatif noktaya doğru gidecek olursak belki de ileride güzel bir şekilde devam edebilecek bir ilişkinin bitmesine sebebiyet verebiliriz. Biz bunu kesinlikle istemeyiz ve bu nedenle bahsettiğimiz gibi, önce biz pozitif değerlendirme yaparız.

Eğer kişi tüm pozitif değerlendirmelerimize, yaklaşımlarımıza rağmen ilişkiyi pozitif bir şekilde değerlendiriyorsa, pozitif açıdan ilişkisine bakaktan şiddetle kaçıyorsa o zaman ikinci aşamaya geçerek partneri ile görüşme talebinde bulunuyoruz çünkü ne kadar tecrübe sahibi olursak olalım tek tarafı bakış açısı ile sağlıklı bir danışmanlık hizmeti vermek mümkün değil.

Umarız ilişkileriniz yolunda ve partnerinizle birlikte aşk, sevgi, saygı ve dayanışma üzerine pozitif bir şekilde devam eder. Ufak tefek aksaklıklar bütün beraberliklerde olur. Tavsiyem öncelikle kendi aranızda sorunlarınızı çözmeye yönelik somut girişimlerde bulunmanızdır.

Sağlıcakla kalın...

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com

Performans Çalışmalarımız

 Sporculara Danışmanlık

 Oyuncu Danışmanlığı

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!