Eğitim dendiği zaman kendi adıma anladığım şey insani değerler eğitimidir. Kişi karakteristik anlamda insani değerlere sahip olmadığı sürece sahip olduğu eğitim sadece literatüre dayalı ezberci bir yaklaşımdan ibarettir. Bu nedenle eğitim çalışmamızı beş değer üzerine bina etmeye çalıştık hakikat, doğru davranış, şiddetten kaçınma, sevgi ve iç huzur.

Her bir değer kendi içerisinde birçok alt değer içermektedir ve her bir alt değer kişilere insani değerler noktasında birçok hatırlatmada bulunmaktadır. Zaten bu çalışmamızdaki temel amaç var olan insani değerleri katılımcılara hatırlatabilmektir.

Eğitim çalışması her bir değer için yaptığımız atölye çalışmalarından oluştuğu için genelde bir organizasyon içinde değerlendirilmesi gereken kapsamlı bir çalışmadır. Bu çalışma genelde otel organizasyonları benzeri şirket içinde veyahut çeşitli seminer salonlarında gerçekleştirilebilen bir çalışma şekli değildir. Daha çok insani değerler kampı şeklinde bir kamp içerisinde yapılan atölye çalışmalarında çok daha verimlilik sağlamaktadır ve bu kampları biz daha çok doğa içerisinde yapmayı uygun görüyoruz.

Bunun dışında yaptığımız diğer çalışmalar zaten kişilerin eğitilmesi noktasında daha doğrusu bu kelimeyi şöyle kullanım kişinin kendini eğitilmesi noktasında birçok ipucu vermektedir. Diğer birçok yaptığımız çalışma başlığı da zaten gerek farkındalık olsun gerek kişisel dönüşüm çalışmalarımız olsun gerek öfke kontrolü - pasif aberasyon ve kendini ifade etme çalışmalarımız olsun kişiye zaten kendini eğitebilmek adına birçok malzeme sunmaktadır.

Bu çalışma konusu oldukça kapsamlıdır bu nedenle daha geniş bilgiyi bize ulaşarak edinebilirsiniz.

Salacak kalın...

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com

Performans Çalışmalarımız

 Sporculara Danışmanlık

 Oyuncu Danışmanlığı

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!