Danışmanlık hizmetimiz her iki tarafın da katılım sağlamasıyla olabilmektedir. Tek taraflı bir yaklaşım beraberinde yanlış anlamaları ve buna paralel olumsuz sonuçları getirmektedir. Bu nedenle iki tarafın katılımının sağlanamayacağı bir danışmanlık hizmeti vermemekteyiz.

Biriyle hayatını birleştirmek oldukça önemli bir karar ve bakıldığı zaman böyle bir kararı kişiler genelde herhangi bir uzmana danışmadan almaktadır. Evet, farkındayım her insan evleneceği kişiden emin bir şekilde evleniyor ve bu nedenle verdiği kararın doğru olduğunu kaçınılmaz olarak düşünüyor.

Bakıldığı zaman evliliklerin yarısından fazlası boşanmayla sonuçlandığı bir dünya da yaşıyoruz. Bu demek oluyor ki her iki kişiden biri evlilik kararı noktasında yanlış karar almakla birlikte emin olduğu bir kararı aldığını zannediyor.

Tüm bunlar şunu gösteriyor, evlenmeyi düşünen kişinin evliliğini istikrarlı şekilde götürebilme ihtimali yüzde elli. Evet, bu sizin başınıza gelmez, sizin evleneceğiniz insan sizi kesinlikle çok seviyor ve siz de ona aşıksınız, gerçekten çok seviyorsunuz fakat net şekilde şunu söyleyebilirim ki evlilik sadece duyguların üzerine bina edebileniniz bir yapı değil.

Tabii ki duygular, aşk, sevgi, saygı oldukça önemli fakat iş evliliğe geldiği zaman yani hayatınızı bir insanla birleştirerek aynı ev içerisinde yaşamaktan bahsediyorsak ve üzerine üstlük bir çocuk dünyaya getirmeyi planlıyorsanız işte o zaman birtakım hesapları yapmamız gerekiyor ki bu da sadece duygularınıza kulak vererek olamıyor. Bu işin bir matematiği var ve bu matematiği bilmeyenler yanlış hesap yapmaya ne yazık ki mahkumlar ve yanlış hesaplar sizi o boşanan yüzde ellinin içine sokabilmektedir.

İnsanlar evlenirler de boşanırlar da bu hayatın getirdiği bir gerçek fakat şu da bir gerçek ki evlendiğiniz kişi ile geçirdiğiniz zaman akabinde o kişiyle hayatınızı ayırmanız çok uzun, değerli bir zaman kaybına sebebiyet veriyor ve bu da daha sonra karşınıza çıkacak alternatif ilişkilerin çoğunluğunu kaybetmeniz anlamına gelebiliyor.

Yani, işin açıkçası şu! Yanlış kişiyle evlenip zaman kaybına uğradığınız zaman hem ilişki kurabileceğiniz alternatif partnerler bulma ihtimaliniz çok daha azalıyor hem de tekrar bir insanla hayatınızı birleştirme ihtimaliniz azalıyor çünkü yaş ilerledikçe seçenekleriniz de bununla paralel olarak azalıyor.

Tüm bunların yanı sıra sizi ve karşınızdakini yıpratan kâbus gibi bir hayatı yaşamanız da cabası. Hele ki ortada kalan bir çocuk varsa bu daha da büyük bir sorun. Bunu hepimiz gayet iyi biliyoruz!

Bu aktardıklarımla birlikte danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler ilişkileri konusunda karamsar olsalar dahi o ilişkinin pozitif tarafını görmeye çalışarak konuyu değerlendiririm çünkü eğer ilişkiyi devam ettirmek adına elde bir şeyler varsa bunu anlamak daha olumlu bir yaklaşım sağlamaktadır.

Yaptığımız çalışma daha çok iki insanın birbirini daha iyi anlamasını sağlayarak evlenme ya da evlilikten vazgeçme noktasında kendi kararlarını almalarında onlara yardımcı olmaktan başka bir şey değildir.

Yani, biz dedikodu bazlı yaklaşımlarla değil tutarlı gerekçeleri baz alarak danışanlarımıza çeşitli sorular yöneltiriz bu soruları karşımızdaki insan cevaplarken zaten kendi gerçeğini de görür ve doğru olan da ahlaki olan da budur.

Danışmanlık yaptığım süreçte uyumlu çiftleri gördüğüm zaman mutlu olurum. Onların o dinamik tavırları birbirlerine olan aşkla bakışları, sevgileri bu mesleği yapmamda bana gerçekten ilham vermektedir.

Sağlıcakla kalın...

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com

Performans Çalışmalarımız

 Sporculara Danışmanlık

 Oyuncu Danışmanlığı

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!