Kişilerin zihin, ruh sağlığı anlamında yaşamın getirdiği bazı krizler, çeşitli sancılı olayların akabinde gelen depresyon ve benzeri haller kişilerin zaman zaman psikolojik ilk yardıma ihtiyaç duymalarına sebebiyet vermektedir. 

Çalışmanın temel amacı, bir nedenden dolayı duygusal yıkıma uğrayan kişilere kısa süreliğine ilk yardımda bulunarak ayağa kalkmaları sağlamanın yanı sıra uzun vadede de ayakta kalmalarını sağlayacak olan kişisel dönüşüm desteğini sağlamaktır.

Bu noktada psikolojik ilk yardım konusunu anlık, kısa bir müdahale şeklinde değerlendirmemek bu konuyu destekleyici danışmanlık hizmetleri ile uzun vadede değerlendirmek çok daha doğrudur çünkü kişide bir duygusal yıkım meydana geldiyse bu yıkımı düzeltmek oldukça zaman alan çalışmaları gerektirmektedir.

Kişinin bu yıkım durumundan kurtularak ayağa kalkması adına yaptığımız seanslarla birlikte zaman zaman psikiyatr desteklerine de başvurmaktayız. Bu noktada çalıştığımız hekim dostlarımız mevcuttur ki sonuçta amacımız temel desteği oluşturarak kişinin en çabuk şekilde toparlanmasına vesile olmaktır. 

Bu desteklerin akabinde yaşam koçluğu desteği de sunmaktayız çünkü kişinin ayağa kalktıktan sonra yaşamını düzene koyması da oldukça önemli.

Her zaman belirttiğimiz gibi psikolojik destek, psikolojik ilk yardım konularında ilk önce kişinin kendisinin bu desteği talep etmesi, kendindeki eksikliği kısmen dahi olsa önyargılarından sıyrılarak görebilmesi bizim daha hızlı daha sağlıklı yol katetmemiz noktasında oldukça önem teşkil etmektedir.

Kaldı ki bunun sağlanabilmesi için gerekli açılımı yaratacak soruları kişilere yönelterek kendilerindeki açmazları görmelerini sağlama yoluyla ilerleyerek güzel sonuçlar elde etmekteyiz. 

Online ya da karşılıklı tanışma seansımızın akabinde nasıl bir yol haritası izleyeceğimiz konusu açıklık kazanmaktadır.

Sağlıcakla kalın…

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com

Performans Çalışmalarımız

 Sporculara Danışmanlık

 Oyuncu Danışmanlığı

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!