Neden başka bir insanın yaşadıkları size ilham versin ve bu ilham sizin ne işinize yarayabilir?

Aslında bu soruların cevabı kişinin yaşamdan ne beklediğiyle, kişinin yaşam içerisinde arayış içerisinde olup olmadığıyla paraleldir. Yani, biz yaşam içerisinde arayış içerisinde olmayan bir insana “Bak ben bunları yaşadım tüm bunlara rağmen şunları başardım, sen de yapabilirsin!” anlamına gelen birtakım şeyler atarsak dahi kişi arayış içinde değilse bir masal anlatıcısından ileri gidemeyiz.

Peki, ne yapmak gerekiyor ki kişi aktarılan konudan bir ilham alabilsin? İlham alabilsin ki yaşamı noktasında birtakım kararalar alarak değişim yaratabilecek adımlar atabilsin.

İlham veren konuşmalarımız noktasında kişilerin yaşamdan ne beklendiğini öğrenmeye çalışırız ki bu beklentileri noktasında onlara çeşitli ipuçları vermeye de çalışırız çünkü kişi işine yarayabileceğini bir bilgi varsa onu almaya çalışır.

Kişilerin ilham alabilmesi için o ilhamın ne işine yarayabileceğini de mantıksal gerekçeleri ile anlaması gerekiyor. Bu nedenle sadece kendi yaşam hikayemi aktarmak yerine bu anlatıma paralel sıkça sorular alırım ve bu soruların kişilerin kendi yaşamları noktasındaki sorunlarıyla paralel olmasını beklerim. Ancak bu şekilde interaktif bir diyalog içerisinde kişilerin bir şeyler kazanabileceklerini düşünüyorum.

Geri kalan konuşma sırasındaki oluşan dinamiğin beraberce yorumlanması ve bu dinamiğin kişilerin iç dinamiklerini harekete geçirebilecek bir yapıya kavuşması için elimizden geleni yapmaktan ibarettir.

Zaman içerisinde birçok ilham veren konuşmacıyı da aramıza katarak sizinle buluşturabileceğimizi düşünüyoruz.

Sağlıcakla kalın.

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com

Performans Çalışmalarımız

 Sporculara Danışmanlık

 Oyuncu Danışmanlığı

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!