Farkındalık çalışmamız aslında en zor çalışmalarımızdan biridir zira kişilerdeki farkındalık genelde örtülü olması dolayısıyla fark edemedikleri birçok konudan dolayı bloke olmuş vaziyettedir ve bu blokaj bizim kişi ile temasımız, onun duygu-düşüncelerine ulaşmamız noktasında oldukça sorun yaratabilmektedir.

Bazen kişinin örtülü kibri bazen örtülü stres hallerinden doğan depresyon bazen örtülü vaziyette bulunan öfke, pasif agresyon bazen de örtülü kompleksler ve dahası kişide derin farkındalık engellerine sebebiyet verebilmektedir.

Farkındalık çalışmasının ilk seanslarını, öfke kontrolü, kibrin tevazu ile dengelenmesi, depresyon, panik atak durumlarının saptaması, pasif agresyonunun aşılması ve kişinin kendini ifade etme yeteneğini kazanması ve benzeri şeklinde birçok alt başlıkta toplamamız mümkün. Bu başlıklarla başlayan saptama seansları daha sonra yerini kapsamlı bir farkındalık çalışmasına bırakmaktadır. 

Evet, kişilerin yaşamı daha iyi algılaması adına karakteristik özelliklerine daha iyi bir farkındalık sensörü yerleştirebilmek adına veya yeni farkındalık sensörleri katabilmek adına birçok ipucu vermekteyiz fakat farkındalık denen şey kişiye özgü bir mevhum olduğu için bizim vereceğimiz ipuçları, kişiye yöneteceğimiz sorular noktasında kişinin açık olması, kendinde bulunanı görmekten, öz eleştiriden kaçmaması, yani bizimle uyum içerisinde olması beraberce bir şeyleri daha kolay ve kısa yoldan başarmamıza zemin hazırlayacaktır.

Bu uzun süreçli bir yolculuktur ve değişimin sürekliliğinin kaçınılmaz olduğu bir dünyada farkındalık süreçleri de değişkenlik göstermektedir. Bir gün farkındayım dediğiniz konu ertesi gün yeni değişimlerle farkında olmadığınızı anladığınız bir yapıya dönüşebilir. 

Farkındalık sonu olmayan bir süreçtir, hatta kişinin ölümü dahi yeni bir farkındalık kapısı aralayabilir. Kim bilir?

Online ya da karşılıklı olan tanışma seansımız akabinde çalışma sürecimizi başlatmaktayız. 

Sağlıcakla kalın…

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com
 

Performans Çalışmalarımız

 Sporculara Danışmanlık

 Oyuncu Danışmanlığı

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!