Kurum, kuruluşların değişime uyum sağlaması ve dönüşmesi o yapıyı oluşturan çalışanların kişisel dönüşümü ile doğrudan ilişkili. Kişisel dönüşüm konusu bizim hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir konu çünkü bilindiği gibi değişmeyen tek şey değişim ve bu değişime ayak uydurabilmek için kurum ve kuruluşlarda çalışan kişilerin kişilik anlamında gelişime entegre olabilecek düzeyde dönüşüme açık olması kaçınılmaz bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır.

Birçok kurum, kuruluş halen motivasyon arayışı içinde çalışanlarını daha verimli kılmak için geçici çözümler aramaktadır. Bu durum bir seminerde veyahut birkaç atölye çalışmasında çözebileceğiniz kadar basit bir durum değildir.

Kişisel dönüşüm zaman ister emek ister çaba ister azim ister ve disiplin ister. Bunların her birini ayrı ayrı değerlendirerek kişilere mahsus bir yol haritasıyla ilerlemek çok daha kalıcı ve verimliliği olan çalışmalar ortaya çıkartacaktır. Bu nedenle kişisel dönüşüm konusu uzun vadeli bir yatırım olarak görülmelidir. 

Çalışmanın çeşitli organizasyonlar, atölye çalışmalarıyla desteklenerek yürütülmesini özellikle tavsiye ediyorum çünkü kişisel dönüşüm konusu hap gibi alarak bir anda çözülebilecek bir konu değildir. Yukarıda da bahsettiğim bu dönüşüm süreci sabır, emek, çaba, azim ve disiplin olmadan ne yazık ki mümkün değildir.

Şunu da belirtmek gerekiyor ki kişisel dönüşüm buradaki okuduğunuz bir yazı ya da verilen ufak tefek ipuçları, üç başlıkta dönüşüm, beş soruda beceri, on başlıkta başarı yolculuğu gibi kısa vadeli balon anlatımlar ile ne yazık ki çözüme ulaşmaz.

Bu dönüşümü tahsis etmek istiyorsanız kendinize ve bize zaman ayırmalı, seanslarda yöneltilen soruları kendinize sorarak cevaplar aramalı, bulamadığınız yerde kopya istemeden yeni sorular üretmek için çaba göstererek ilerlemelisiniz. Aktardığım süreç hepimiz için devam etmektedir kişi her ne kadar uzmanlık sahibi olsa da değişim devam ediyor ve kişi bir uzman dahi olsa değişime ayak uydurmak için yukarıda belirttiğimiz çabayı göstermesi gerekiyor. 

Çalışma şeklimiz daha ziyade uzun süreçli çaba gerektiren, çalıştığımız kurum, kuruluşlarda bulunan dostlarımızı kendi ailemizden biri gibi tanıyarak, anlayarak, sorunlarını gözlemleyerek, teker teker sorular yöneltip notlar alarak ilerlemek şeklindedir. Ancak bu şekilde kişisel dönüşüm noktasında kişilerin hayatlarına kendi iradeleri nispetinde şekil vererek değişimleri noktasında katkı sunabilmekteyiz. 

Sağlıcakla kalın...

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com

Performans Çalışmalarımız

 Sporculara Danışmanlık

 Oyuncu Danışmanlığı

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!