Increase text size Decrease text size Sevgili dostlarım, seanslarda birincil önceliğimiz istikrardır. Sabır ve sebatkarlık göstermeden çözümlenmemiş sorunlardan saklanarak ya da sorununun çözüldüğü yanılgısına kapılarak seansları aksatan veya bırakan kişilerin daha sonra o sorunlar noktasında daha da hasar alarak geri dönüş yaptıklarını defalarca görmüşümdür. Böyle tablolar karşısında o kişi için verdiğim onca emeğin nasıl heba olduğunu görmek benim açımdan üzücü bir durumdur.

Kişilerdeki sorunlar tıpkı kanser gibidir, ilk önce bir yerde baş gösterir daha sonra yayılır ama zamanında müdehale edeilirse sorun kalmayacaktır. Fakat sorun tam olarak çözülmeden, kanseli bölge tam olarak temizlenmeden seaslar bırakılır ya da aksatırlırsa metastas yaparak kanser tekrar otaya çıkabilir ve bu sefer belki de daha da yayılmış olabilir. Dostlarım, konunun önemini anlayabilmeniz için biraz tatsız bir örnekten yola çıktım ama durum tam da böyle tecelli etmektedir.

Gerekli disiplin ve istikrarın sağlanarak çok daha sağlıklı bir şekilde ilerlemek adına her danışanımızla ilk seansın yani tanışma seansının akabinde karşılıklı olarak bir iyi niyet sözleşmesi yapmaktayız. Bu sözleşme her iki tarafın birbirine verdikleri sözleri yazılı olarak ortaya koydukları güvene dayalı bir sözleşmedir. “Bu sözleşmenin hukuki bağlayıcılığı hiçbir şekilde yoktur.”

Dostluk Sözleşmesi
Danışan ve koç arasında yapılan bir iyi niyet sözleşmesidir. Bu sözleşme kapsamında koç etik değerlere ve gizliliğe özen göstereceğine söz verirken danışan da gelişimi için gerekli özeni, sabrı, sebatı göstereceğinin sözünü vermektedir.
Sözleşmeyi görüntülemek ve indirmek için tıklayınız!

 

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!