Çalışmanın temel amacı kişilerin hür iradeleri ile kişilik gelişimi yolculuğunda ilerlemelerine aracı olabilmektir. Cümle oldukça kısa olmakla birlikte bunu gerçekleştirmek hayli zordur çünkü bir yanılsama dünyasında aklımızın kandırmacaları, toplumun dayattıkları çerçevesinde yaşıyor olabilir ve bu dar çerçevenin aslana farkında olamayabiliriz. 

Kişisel gelişim konusunda birçok yaklaşım bulunmaktadır fakat temelde bu yaklaşımları, yaşamdan öğrenme, kitabi yöntemler ve bir yol gösterici ile ilerleme şeklinde bir sacayağına yerleştirebiliriz. 

"Hangi Kişisel Gelişim" çalışması yirmi beş yıllık tecrübemi de katarak ortaya çıkardığım bir paylaşımdır. Bu paylaşım içerisinde, konuyu aktardıktan sonra kişilerin merak ettiği, tereddütte kaldığı konuları sorarak açabilirler. Standart bir seminer havasından ziyade interaktif bir fikir alışverişini her zaman tercih etmişimdir. Bunun sebebi ise özgür fikirlerin konuşulabildiği bir ortamın daha faydalı olacağına inancımdır.

İnsan zihni katman katmandır ve her zaman belirttiğimiz gibi kişisel gelişim kadınların normal doğum yapması gibi oldukça sancılı bir süreçtir. Bu sancıları yaşamadan kolaycı, kopyacı bir yaklaşımla bir şeyleri elde edebileceğini zannetmek sadece bulunduğunuz yanılsamayı gösterebilir. 

Bu çalışma ile ne kadar katmanı açarsak o kadar iyidir diye düşünüyorum!

Sağlıcakla kalın.

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!