Gösteri iki perdeden oluşmaktadır ve yaklaşık iki buçuk saat kadar sürmektedir. 

Aşk bir tüketim aracı değil, insanı canlandıran harika bir pozitif enerji üretim aracıdır fakat bu çok nadir ele geçen enerjiyi gerçekten nasıl kullanacağımızı biliyor muyuz, kendimiz dışında bir şeyler için de kullanmamız gerektiğinin geçekten farkında mıyız? 

Kişisel gelişim uzmanlığı yanı sıra bir ilişki danışmanı olarak aşkın birçok halini yaşadım birçoklarına da şahit oldum. Tüm bu yaşanmışlıklar içerisinde bu harika dinamiğin farkına varılmadan nasıl müsrifçe harcanarak tüketildiğine defalarca şahit oldum ve bu noktadan hareketle gösteriyi hazırladım.

Aşkın çocukluk halindeki saflığından buluğ çağında yaşananlara gençlik dönemi ilişkilerden danışanlarımda karşılaştığım sorunlara kadar birçok yaşanmışlık içerisinden alınmış dikkat çekici, esprili olayları sizlerle paylaşacağız. Tüm bu paylaşımları yaparken çözüm önerilerimizi, sorunlardan çıkış yollarını gerek kişisel bazda gerekse ebeveynler bazında sizlere aktarmaya çalışacağız.

İkinci perdenin konusu olan danışanım başıma gelen en ekstrem olaydı. On saatin üzerinde sürmüş olan en uzun seansımı onunla yaptım ve akabinde başımızdan geçen olaylar da oldukça çarpıcıydı hatta ileride bu olayı bir senaryo haline getirmeyi dahi düşünüyorum. Bu yaşanmışlığı sahneye taşımamın asıl nedeni ise genç bir danışanımın aşk noktasında yaşadıklarının aşkın birçok boyutunu ortaya koyuyor olmasıdır. Yaşanan acılar, sorunlar, bağlılıklar, fedakarlıklar, aldatmalar, araya giren parazitler, yakınlaşmalar, iki kişi arasındaki masumiyet ve o masumiyete zarar veren hastalık düzeyindeki yaklaşımlar. Tüm bunlardan beslenerek aşkın birçok boyutu üzerinden yaptığımız değerlendirmelerimizi aksiyonu bol ve kişilerin çıkarsama yaparak fayda sağlayacağı şekilde sahneye taşıdık.

Bu ve bunun benzeri yaşadığım olaylarda kişilerin aşklarını çift kişilik bir fanusun içine tıkarak nasıl tükettiklerine defalarca şahit oldum. Böylesi harika bir dinamiğin ürettiği o son derece güçlü motivasyonu kişilerin müsrifçe harcayarak bir fanus içerisinde tükettiklerine şahit olmak oldukça üzücü.

Maneviyatın eşlik etmediği ilişkiler, maymun iştahlı insan evladının elinde maddi hazlardan beslenerek tükenmeye, tek boyutlu hayatın getirdiği döngüye sıkışarak monotonlaşmaya, yok olmaya mahkumdur. Gösteri içerisinde bu monoton mahkumiyete düşmeden neler yapılabildiğini de ortaya koymaktayız. 

Vereceğimiz ipuçları doğrultusunda aşkın ne şekilde yaşanırsa ayakta kalabileceğini aktarmaya çalışacağız fakat asıl olan kolaycı yoldan bir fanus içerisinde iki kişilik bir atmosferde ilişkileri tüketmekten ziyade o atmosferde üreyen dinamiği mümkün olduğunca yaşamın daha iyiye gitmesi için kullanmaktır. Bununla birlikte her yaptığımız çalışmada bizler de katılımcılarımızın yaklaşımlarından bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz zira eğitim yaşamın ta kendisidir ki ölüme kadar devam eden sancılı bir süreçtir. 

Sevgili dostlar, duyarlı bir maneviyatla gösterilen çabalar o fanusu kırıp denizlere açılmanızı sağlayarak sizi geliştirecek, ilişkinizin bir kısır döngü içerisinde yok olmasını engelleyecektir. Bunun yanı sıra yaşamın daha iyiye gitmesine katkı susunan kişiler olarak birbirinize olan hayranlığınızı diri tutarak aşkınızı manevi boyutta ölümsüzleştirmenizi de sağlayacaktır.

Aşkın tek boyutlu hayatta tüketilmediği, size ve yaşama hizet için kullanıldığı bir hayat dilerim...

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com

 


 

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!