Increase text size Decrease text size Aşk konusunda yeni bir tanımlama getirip Amerika’yı baştan keşfedecek değilim fakat bu konuda düşüncelerim biraz daha farklı ve bu farklılığı sizinle paylaşmak isterim.

Aşkı her şekliyle yoğun yaşamış biri olarak net bir şekilde söyleyebilirim ki aşk her insanın yaşaması gereken, son derece güzel bir duygular bütünü ve bu yaşanan duygular ile birlikte ortaya çıkan motivasyon, yaşam enerjisi de gerçekten muazzam. Bununla birlikte kişilerin aşkı kendilerine iki kişiden oluşan “izole bir fanus” meydana getirerek bu fanus içerisinde bir huzur ve mutluluk oyunu oynayamaya çalıştıklarını görüyorum.  Aşkın meydana getirdiği muazzam motivasyonu, yaşam enerjisini kişilerin sadece kendilerini mutlu etmek için kullanmaları size de biraz bencilce gelmiyor mu?

Sevgili dostlarım, sahip olduğunuz pozitif önyargıları bir kenara bırakarak dikkatlice düşünün! Bu kadar güçlü bir motivasyonu sadece iki kişi kendi arasında kullanıyor ve bu motivasyonun getirdiği pozitif enerjiyi toplum yararına neredeyse hiç kullanmıyorlar. 

Tekrar belirtmek isterim, benim aşk kadar güzel bir şey ile hiçbir sıkıntım yok. Zira ben de aşkı seven, aşka inanan bir insanım ama açığa çıkan bu son derece güçlü motivasyonu bencilce kullanmadan, dünyanın daha iyiye gitmesi için kendi gücümüz ve imkânımız oranında mutlaka ama mutlaka bir şeyler yapmak gerekir diye düşünüyorum. 

Dostlarım, aşkı yaşayamadan ölen insanların çokça bulunduğu bir dünyada aşkı yaşayabilen şanslı insanlardanız. Bu dünyanın bize sunduğu bu güzelliği bu dünyaya borçlu değil miyiz? Aşkı yaşadığımız bu dünyaya birazcık da olsa borçlu olduğumuzu hissediyorsak o zaman bu borcu dünyanın daha iyiye gitmesi için çaba göstererek ödememiz doğru olmaz mı?

Aşkı iki kişilik bir fanusun içerisinde, bencilce yaşayanlar, bunu vicdanlarına anlatabileceklerini zannediyorlarsa açıkça kendilerini kandırıyorlar demektir. Bu noktada “Benim aşkım bana yeter!” diyerek, aşklarını bencilce harcayan insanlardan olmayın. Kaldı ki bu yanlışı yapmış bir insan olarak size bunları aktarıyorum. 

Dahası da var, aşk cismen var olduğunuz sürece varlığını sürdürecektir. Peki, ya ölümden sonra ne olacak? 

Hımm, pardon! Sen sadece cismen varsın, bir ruhunun, özünün var olduğuna inanmıyorsun. Sevgili dostum o zaman ruhsuz bir varlık olarak ruhsuz ve ölümlü bir aşkı yapıyorsun. Lütfen kızmadan anlamaya çalışın! 

Ölümsüz aşk var mıdır? Beraberce düşünelim! 

Güzel bir aşka sahipsiniz, size âşık olan, sizin de âşık olduğunuz biri var. Aşkınız karşılık bulduğu için birbirinizden, aşkınızdan güç alıyorsunuz ve bu güçlü duygulanımların getirdiği yüksek motivasyonla da taçlandırıyorsunuz ama bir eksik var.

Aşkınız tamamıyla tek boyutlu hayattan gücünü alıyor zira içinde hiç maneviyat yok sadece tek boyutlu yaşamın getirdiği beğeni, haz, şehvet, huzur, mutluluk, güç ve bunlara dayalı sevgi gibi zaman içinde yok olmaya mahkûm şeylerden besleniyor.   

Zaman içinde yok olabilecek şeylerden beslenen bir aşk nasıl ölümsüz olabilir ki?

Dostlarım, aşkın gücünü dünyanın daha iyiye gitmesi için kullandığınızda, dünya için yaptığınız güzel şeyleri aşkınızla beraber yaptığınızı gördüğünüzde, sâhip olduğunuz aşk daha verimli, seviyeli, daha işe yarar, sadece fiziki hayranlığa ya da şehvete dayalı olmayan, yaptığınız yardımseverlik çalışmalarından dolayı yaşamınıza getirdiği farklılığın zenginliği ile standart bir döngüye girerek yavaş yavaş yıpranmayan bir şekle bürünecektir.

Dahası beraberce yaptığınız çalışmalar sonucu beraberce dünyaya bırakacağınız yardımsever izler insanların sevgisi ile sonsuzlukta yankılanacaktır. Buna emin olun çünkü siz öldüğünüzde ölmeyen tek şey yaptığınız iyiliklerin bıraktığı sevgi izleri olacaktır. Ölümüzle birlikte aşkınız da güzelliğiniz de paranız da yok olacaktır. Kalıcı olan tek şey sizi anan insanların sevgili ve saygılarıdır.

Unutmayın insanlar ölür ama fedakârca bıraktıkları miraslar her zaman sevgi ve saygıyla yaşayacaktır.

Şimdi bir düşünelim!

Aşkınızla birlikte yaptığınız fedakârca yardımseverlik çalışmaları ile insanların yaşamlarına dokundunuz, onların sorunlarına çözüm bulmaya çalıştınız ve her ölümlü gibi bir gün öldünüz.

İnsanlarda bıraktığınız fedakârca izler ne olacak sanıyorsunuz?

Bu işte on yıllarını vermiş biri olarak, olacak olanı aklatmam çok da zor değil. Siz ve aşkınız bu ölümlü dünyayı terk ettiğinizde sizin hakkınızda kuvvetle muhtemel olarak şunlar düşünülecek ve söylenecek. “Onların harika bir aşkı, birbirlerine olan hayranlıkları, saygıları ve sonsuz sevgileri vardı ve tüm bunları insanlığın, dünyanın daha iyiye gitmesi için kullandılar. Bizim için yaptıklarını unutmamız mümkün değil ve aşkları da örnek bir aşktı.”

Sizce siz ölüyken “aşktı” şeklinde anılsa dahi burada geçen kimin aşkı, kimin aşkını saygıyla, sevgiyle, minnetle anıyorlar?

İşte ölümsüz aşk budur! Ben bundan başka ölümsüz aşk bilmiyorum ve minnetle anılan tek ölümsüz aşk sadece dünyanın daha iyiye gitmesi için gösterilen çaba ile elde edilebilir. Geri kalan anmalar hayranlığa dayalı ağzı açık ayran budalalarının magazinel dedikodularından ibarettir.

Biliyorum, söylemesi kolay ama yapması zordur fakat güzel olan her şek zor değil midir?

Evet, “Ya aşkım benim gibi yardımsever biri değilse ve bunar rağmen hala ona aşıksam ne olacak?” diye soracaksınız. Bir zahmet beni arayacaksın ve randevu alacaksın kardeşim çünkü bunun çözümü öyle bir kaç satırda kopya bilgiler ile yazılacak bir durum değil ama beraberce bir çıkış yolu bulacağımızı düşünüyorum.

“İşe adam kendine bağladı mevzuyu, zaten tüm yazı bunun için değil miydi?” Diye düşünüyorsan hiç arama çünkü güvenmediğin biri senin ilacın olamaz. Düşün ve bu önyargılardan sıyrıldıktan sonra beni ara. Böylece sen de ben de önyargının çamuruyla uğraşmadan birliktelik içerisinde çözümler üretebiliriz.

Sevgili dostlarım aşkı doyasıya yaşayın çünkü aşk bu dünyanın bir insana verdiği en güzel nimetlerdendir ama bu nimeti size veren dünya için de kendi gücünüz ve imkânınızca mutlaka bir şeyler yapmayı unutmayın. Bizlere bu güzelliği bahşeden dünyamız için bir şeyler yapmadan, sadece bu dünyanın getirdiği güzellikleri sömürerek yaşamak istemiyorsak, aşkı bencilce yaşamama konusuna son derece dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Aşkla dolu, sevgi ile dolu, yardımseverlikle dolu günler dilerim.

Alparslan Varer
info@alparslanvarer.com 

WeCreativez WhatsApp Support
İsim, telefon ve görüşmek istediğiniz konuyu belirtiniz!